wow

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

wow profese

 

Druhy profesí


Alchemy - Blacksmithing - Enchanting - Engineering - Herbalism - Jewelcrafting - Leatherworking - Mining - Skinning - Tailoring

 

 

Apprentice: 1-75

Journeyman: 76-150

Expert: 151-225

Artisan: 226-300

Master: 300-375

 

Alchemy

Alchemy - obrázek

Profese Alchemy neboli Alchymie si zakládá na vaření všemožných lektvarů. Často ji využívá povolání, které se neumí pomocí svých kouzel léčit. Umožňuje nám totiž uvařit tzv. "potionky", které hráči na určité výši dovednosti této profese často zachrání život. Jako druhá profese k Alchemy se doporučuje Herbalism, v překladu Bylinkářství. Hlavní součástí všech lektvarů jsou totiž bylinky. Alchemy v kombinaci s Herbalism jsou velice rozmanité dovednosti, které dělají hru zábavnější.

Blacksmithing

Blacksmithing - obrázek

Tato profese je poměrně složitá a hodí se pouze k postavám, které mohou nosit brnění. Kování, jak z názvu vypovídá, hráči umožní ukovat si jak něco na sebe, tak i k boji. Často je tato profese vyhledávaná hráči právě pro výrobu zbraní. Tuto činnost však nemůžete vykonávat všude, narozdíl od jiných profesí. Potřebujete k tomu kladivo, které nosíte většinou při sobě, a hlavně kovadlinu, bez které nelze kovat. Ta se většinou nachází jenom ve městech. Ale aby jste mohli něco ukovat, musíte mít také z čeho. Proto se k Blacksmithingu hodí jako druhá profese Mining, přeloženo jako dolování nebo těžba.

Enchanting

Enchanting - obrázek

Enchanting znamená v překladu kouzlení. Jedná se opravdu o okouzlující profesi, neboť nám dokáže očarovat naše předměty a vylepšit tak jejich schopnosti. Opakem je Disenchanting. Pomocí Disenchantingu očarovaný předmět odčarujeme a získáme z něj prášek potřebný k čarování (Enchantingu). Tato profese je velmi nákladná, neboť předměty, které by jinak mohl hráč prodat, většinou odčaruje a nemá z nich nic, kromě kouzelného prášku.

Engineering

Engineering - obrázek

Profese strojaře nebo také technika je často nejméně oblíbená a nejméně používaná. Je k ní totiž zapotřebí velké množství surovin různého druhu. Výsledkem je však rozsáhlá přehlídka zajímavých předmětů (itemů) v podobě bomb, rachejtlí, nábojů a strojů. Engineering není možná tolik zábavný, ale mnoho herních úkolů (questů) bez něj většinou nesplníte.

Herbalism

Herbalism - obrázek

Bylinkářství neboli Herbalism, jak zní původní název, je samostatně vlastně nepoužitelné. Společně se nejvíce využívá v kombinaci s Alchemy (Alchymií), kdy hráč chodí po světě a do svého speciálního batohu sbírá bylinky a následně z nich udělá určitý lektvar.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.