wow

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

wow povolání

Druid

Druid - obrázek

Povolání Druida je poměrně náročné pro začátečníky. Jeho hlavní prioritou je přeměna a léčení, s čímž je spojeno dokonalé ovládání a synchronizace těchto schopností. Druid jako takový je určen pro všeobecné zaměření, sílu umí ale využít pouze po přeměně do některé ze svých forem, díky kterým se stává rychlejší. Léčit se však dokáže pouze po přeměně do původní podoby. Na vyšším levelu dokáže nahradit mounta (zvíře pro rychlejší dopravu). Jednou za určitou dobu dokáže pomocí kouzla a přísady kouzelných semínek oživit mrtvé.

Hunter

Hunter - obrázek

Hunter, v překladu lovec, je jedno z náročnějších povolání, avšak zábavné a v PvP soubojích velmi výhodné. Jeho prioritou je rychlost a jeho pet, který za něj často bojuje. Hunter se tudíž vůbec nemusí účastnit soubojů. Jako další věc, kterou má toto povolání výhodou je střelba. Jeho luk nebo střelná zbraň dokáže vystřelit a zasáhnout creaturu nebo hráče na několikanásobně větší vzdálenost, než jiné povolání.

Mage

Mage - obrázek

Jestliže má nějaké povolání nejsilnější kouzla, je to právě Mage. Na souboje zblízka je prakticky nepoužitelný, ale jeho kouzla bývají často smrtelná. Porazitelnost Mage způsobuje snad jen nemožnost používat léčení (heal). Hlavními elementy, které ve svém boji používá jsou oheň a led. Dokáže proměnit a znehybnit soupeře na určitou dobu, po kterou může doplňovat manu pomocí potravin, které umí vykouzlit.

Paladin

Paladin - obrázek

Říká se, že paladin je nejsilnější povolání ve hře. Je to tím, že umí zkombinovat sílu a léčení dohromady. Ovšem i on má slabá místa. Nejvíce svých kouzel má totiž zaměřeno na sebeobranu, nikoliv na útok. Využívá několik druhů štítů, které může použít i na ostatní hráče. Tyto štíty dokáží odrazit útok nepřítele v různých podobách. Za Paladina není vůbec jednoduché hrát, neboť je často důležitá přesná posloupnost kouzel, které použije. Většinou se hodí do skupinových soubojů, kde chodí jako první a tankuje (nabírá na sebe nepřátele). Navíc jako jeden z mála umí oživit mrtvé.

Priest

Priest - obrázek

Priest, přeloženo jako kněz, je nejsilnější na léčení vůbec. Jen sebe může léčit několika různými způsoby a o léčení jiných hráčů ani nemluvě. Jeho další poměrně silnou zbraní jsou shadow kouzla (magie) a sebeobrana. Je však velmi slabý na boj zblízka. Proti postavám jako je Rogue nebo Warrior nemá prakticky žádnou šanci. Je ale nepostradatelnou součástí skupinových soubojů, kde pokud se drží vzadu a je chráněn hráči, dokáže hráče učinit prakticky nesmrtelnými, neboť stejně jako Paladin dokáže oživit mrtvé.

Rogue

Rogue - obrázek

Pokud je někdo opravdu silný na PvP souboje zblízka, je to právě Rogue. Dokáže se učinit neviditelným a pokud zaútočí, tak jeho rychlost útoku dokáže přerušit kouzlo protivníka a následně ho může pár ranami, často i smrtelnými, zneškodnit. Je tudíž velmi nebezpečný pro povolání, která využívají k útoku kouzla. Jeho specializací je odemykání uzamčených truhel a tak si může i často oproti ostatním přilepšit.

Shaman

Shaman - obrázek

Jak už z názvu vypovídá, bude se jednat o povolání využívající hlavně kouzel. Výhodou Shamana je používání léčení a skupinových kouzel. Ke svému útoku a obraně využívá totemy s různými funkcemi. Ty se však získávají dlouhou cestou a na různých úrovních. Stejně tak jako Druid se Shaman dokáže přeměnit. Svou podobu změní na vlka, díky kterému se může rychleji pohybovat. Tato proměna však slouží pouze k dopravě, nikoliv k boji. Povolání Shamana se hodí k činnostem ve vodě, neboť pomocí kouzla si dokáže dýchání pod vodou prodloužit až na 10 minut.

Warlock

Warlock - obrázek

Warlock, v překladu čaroděj, také využívá své síly hlavně v kouzlení. Oporou mu jsou jeho summoni (peti), kteří ho svými útoky chrání. Warlock je totiž bez summonů takřka nepoužitelný. Jeho kouzla mu sice dokáží vypomoci, ale neudrží ho při životě. Toto povolání je jedno z nejnáročnějších vůbec. Množství kouzel, kombinace útoků a obstarávání summonů zabere i zkušenému hráči dost času k přemýšlení. Warlock využívá v souboji z vlastního umění hlavně jedů a pokud ho nepřítel zabije, umí se sám oživit. Dokáže neomezeně dýchat pod vodou.

Warrior

Warrior - obrázek

Povolání Warriora je ve hře možná nejjednodušší ze všech. Doporučuje se začínajícím hráčům nebo hráčům, kteří se hře nemohou tolik věnovat. Warrior je časově nenáročný a přitom velmi těžko porazitelný. Je vyhledávaný do skupinových soubojů jako tank, který na sebe nabalí všechny nepřátele a následně se stará, aby tomu tak zůstalo. Nepoužívá k útoku a obraně kouzel ani štítů tolik jako ostatní, neboť jeho síla spočívá pouze v jeho zbrani a brnění, které na sebe dokáže obléknout. Warrior je však poměrně nákladné povolání, neboť oprava již zmíněného brnění není zrovna levnou záležitostí.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.